تیتانیوم گرید 2
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

تیتانیوم گرید 2

تیتانیوم گرید 2

اگر بخواهیم در میان آلیاژهای تیتانیوم به اقتصادی ترین و مقرون به صرفه ترین آلیاژ تیتانیوم اشاره کنیم؛ گزینه تیتانیوم گرید 2 بهترین انتخاب است. شکل پریری سرد این آلیاژقابلیت جوشکاری بسیار خوب، استحکام مکانیکی مناسب و البته مقاومت به خودگی بالای تیتانیوم رده 2 از مزایای عمده این محصول است.

توضیحات

در بین مواد اولیه تیتانیوم گرید 2 با داشتن ساختار بلوری آلفا به عنوان یک از پرکاربرد ترین رده در بین دیگر آلیاژهای تیتانیوم قرار میگیرد. این آلیاژ در نوع رده های تولیدی تیتانیوم صنعتی به عنوان آلیاژ اقتصادی شناخته شده است. میزان تحمل فشار مکانیکی خوبی دارد، مقاومت به خوردگی، شگل پذیری سرد و قابلیت جوش خوردن بالایی نیز دارد. پذیرش بالای خوب بریزینگ در این آلیاژ بالاتر از دیگر آلیاژهای تیانیوم است. تیتانیوم گرید دو به دلیل داشتن خلوص بالا نسبت به خوردگی بسیار مقاوم است و برای جشوکاری یک آلیاژ بی عیب به شمار میرود. تیتانیوم رده یک دارای چقرمگی بالاست و مقاومت به شکست ضربه بالایی دارد.

تیتانیوم رده 2 به دلیل مقاومت بالا نسبت به خوردگی، تحمل اسیدیته، قابلیت شکل دهی بالا در صنایع بی شماری مورد استفاده قرار میگیرد. این فلز در محیط های اسیدی و قلیایی، کلری و غیره نیز مقاومت خوبی را از خود نشان داده است.

از صنایع پر مصرف تیتانیوم گرید 2 میتوان به پایه بودن آلیاژ آهن و نیکل و استفاده در صنایع هوافضا، نیروگاهی، صنایع شیمیایی مانند تولید وان و مخازن مواد شیمیایی، صنایع دریایی، مانند تولید قطعات شناورهای تندرو و صنایع نفت و گاز مانند تولید انولع مبدل های حرارتی نام برد.

مشخصات
عنوان کالا
تیتانیوم گرید 2
مدل
رده 2
مناسب برای
صنایع حفاری و انرژی
صنایع نفت و گاز
صنعت
صنایع دارویی
صنایع دریایی
صنایع شیمایی
صنایع نیروگاهی
نفت، گاز و پتروشمی
هوافضا
W.Nr.Number
3.7035
UNS Number
R50400
استاندارد
ASTM B348, F67, B265, B337, B338, B367, B381, B861, B862
چگالی
4.51 g/cm³
محدوده دمای ذوب
1670 °C