تیتانیوم گرید 5
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

تیتانیوم گرید 5

تیتانیوم گرید 5

این آلیاژ  فاز آلفا – بتا یکی از پر استفاده ترین گرید های تیتانیوم می باشد. تیتانیوم گرید 5 دارای خواص کششی خوب در دمای محیط و مقاومت خزشی تا دمای 300 درجه سانتیگراد است.

توضیحات

خواص تیتانیوم گرید 5

مقاومت در برابر فرسودگی و ترک خوردگی در تیتانیوم گرید 5 بالا بوده و مانند بسیاری از آلیاژ های تیتانیوم، گرید 5 دارای مقاومت فوق العاده ای در برابر خوردگی در اکثر محیط های طبیعی و بسیاری از فرایند های صنعتی است. تیتانیوم گرید 5 همچنین قابل پیرسختی بوده که این ویژگی آن را به گزینه ای مناسب برای مصارفی مانند ساخت فنر و چفت تبدیل می کند.

مصارف تیتانیوم 5

تیتانیوم گرید 5 یک آلیاژ تیتانیوم آلفا – بتا خالص است که در آن آلومینیوم به عنوان تثبیت کننده آلفا و وانادیوم به عنوان تثبیت کننده بتا بکار برده شده است. این آلیاژ در درجه اول برای مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود و پرکاربرد ترین گرید در بین تمام انواع آلیاژ تیتانیوم است. این آلیاژ دارای استحکام بسیار بالا، مقاومت در برابر خوردگی خوب، نسبت استحکام به وزن عالی و استحکام بالا در محیط های کرایوژنیک (فوق العاده سرد) است.

جوشکاری تیتانیوم 5

تیتانیوم گرید 5 به راحتی در حالت آنیل شده، محلول و نیز زمانی که تا حدودی پیرسختی شده باشد، جوش داده شده و ایجینگ در طی عملیات حرارتی پس از جوش کامل می گردد. برای جلوگیری از بهم خوردن خلوص اکسیژن، نیتروژن و هیدروژن باید اقدامات احتیاطی انجام شود. جوشکاری ذوبی را می توان در محفظه های گاز بی اثر و یا به روش میگ انجام داد. جوشکاری نقطه ای، درزی و جرقه ای را می توان بدون استفاده به گاز های محافظ انجام داد.

مشخصات