تیتانیوم گرید 7
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

تیتانیوم گرید 7

تیتانیوم گرید 7

تیتانیوم گرید 7 یک آلیاژ تیتانیوم فاز آلفا بوده که مقاوم در برابر خوردگی می باشد و خواص مکانیکی مشابه با گرید های خالص تیتانیوم دارد. برای بهبود مقاومت تیتانیوم گرید 7 در برابر خوردگی، به ویژه در اسید های معدنی و آب نمک قوی، کمی پالادیوم به ترکیبات آن اضافه می کنند. 

توضیحات

خواص تیتانیوم گرید 7

از این آلیاژ در شرایط کاهنده ملایم و همچنین در شرایط محیطی متغیر استفاده می شود. با اینکه در دمای اتاق تیتانیوم گرید 7 یک آلیاژ فاز آلفا است، در دمای 913 درجه سانتیگراد به آلیاژ فاز بتا تبدیل می شود و البته فاز آلفا با بازگشت به دمای 890 درجه سانتیگراد دوباره بر می گردد.

تیتانیوم گرید 7 آلیاژی واکنش پذیر است و با میل ترکیب بسیار بالایی که به اکسیژن دارد، لایه ای از اکسید بسیار پایدار و بسیار چسبنده را تشکیل می دهد. با وجود واکنش پذیری بودن، پوسته بیرونی مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارد. لایه اکسیدی خود به خود و در مجاورت جو تشکیل می شود. با این حال، زمانی که فلز پایه در محیط های بی آب یا بدون هوا قرار بگیرد، ممکن است خوردگی سریع رخ دهد. همچنین اگر قرار است تیتانیوم در تماس با هیدروژن استفاده شود باید احتیاط کرد؛ زیرا شکنندگی هیدروژنی ناشی از تشکیل هیدرید می‌تواند باعث افزایش استحکام بصورت ناخواسته و از دست دادن شکل پذیری شود. تیتانیوم مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی عادی دارد و این میزان در مجاورت مواد مختلف کم می باشد.

جوشکاری تیتانیوم گرید 7

تیتانیوم گرید 7 به راحتی با روش های GMAW و GTAW قابل جوشکاری است و نیازی به عملیات پیش گرمایی و پس گرمایی ندارد. محل اطراف جوش باید بلافاصله تمیز، عاری از هرگونه چربی، گرد و غبار باشد. به منظور تمیز کردن می توان محل مورد نظر را سایش داده، از حلال استفاده کرده و یا روش اسید شویی را برای آن بکار گرفت. اگر روش اسید شویی را برای تمیز کردن سطح جوشکاری در نظر دارید، بهتر است مخلوطی از اسید های نیتریک و هیدروفلوئوریک استفاده نمایید. علاوه بر گاز محافظ مشعل جوشکاری معمولی، برای جلوگیری از اکسیداسیون شدید در طول خنک شدن، باید از یک گاز محافظ دنباله دار استفاده شود. تطبیق فیلر منطق با AWS ERTi-7 باید صورت پذیرد. گاز محافظ باید دارای هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن کم باشد زیرا همه آنها به راحتی در تیتانیوم حل می شوند و باعث شکنندگی می گردند.

مشخصات