هستلوی B2
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
ناموجود

هستلوی B2

یکی از خاصیت های هستلوی B2، مقاومت به تشکیل رسوبات کاربیدی در قسمت های جوش خورده می باشد. هستلوی B2 مقاوم به سولفوریک اسید، استیک اسید، فسفریک اسید و هیدروکلریک اسید می باشد. 

توضیحات

هستلوی B2

هستلوی B2، آلیاژی بر پایه نیکل و مولیبدن است که استحکام عالی در محیط های کاهنده دارد. عواملی چون گاز هیدروژن کلرید، سولفوریک اسید، استیک اسید و فسفریک اسید از جمله عوامل کاهنده هستند. هستلوی B2 همچنین مقاومت قابل قبولی به سولفوریک اسید خالص و تعدادی از اسید های غیر اکسنده را دارا می باشد. هستلوی B2 را نباید در مجاورت مواد اکسنده یا در محیط کاهنده ای که مواد اکسنده در آن حضور داشته باشند، استفاده شود. در صورتی که در یک محیط دارای هیدروکلریک اسید، هستلوی B2 همراه با آهن یا مس استفاده شود، ممکن است باعث خوردگی زود هنگام آن گردد.

به دلیل خاصیت ضد خوردگی در برابر طیف وسیعی از اسید های ارگانیک و ترکِ خوردگی تنشی کلرایدی این آلیاژ بسیار در صنایع گوناگون بکار می رود. علاوه بر موارد گفته شده، هستلوی B2 به خوردگی حفره ای و ترک ناشی از خوردگی تنشی نیز مقاوم است.

آلیاژ B2 همچنین به تشکیل رسوبات کاربیدی در مرز دانه، زمانی که ناحیه ای به منظور جوش گرم شود، مقاوم است که این امر آن را برای بسیار از مصارف فرآوری شیمیایی در حالت جوشکاری شده مناسب می سازد.

نواحی جوش خورده، میزان رسوب کاربید کمتری دارند؛ به همین دلیل در تمام نقاط فلز مقاومت به خوردگی یکسان خواهد بود.

خاصیت ضد خوردگی عالی به هیدروکلریک اسید، کاتالیزور آلومینیوم کلرید و دیگر مواد شیمیایی کاهنده قوی از دیگر ویژگی های آلیاژ B2 است. در گاز بی اثر و در خلاء، هستلوی B2 استحکام بسیار عالی در دمای بالا را دارا می باشد. استفاده از هستلوی B2 در مصارفی که شامل سولفوریک اسید، فسفریک اسید، هیدروکلریک و استیک اسید باشند، توصیه می شود. دمای استفاده مناسب برای هستلوی B2 از دمای اتاق تا دمای 815 درجه سانتی گراد متغیر است. 

مشخصات
عنوان کالا
هستلوی B2
مدل
B2
مناسب برای
مخازن تحت فشار و رآکتورهای مواد شیمیایی
میکسر مواد شیمیایی
پمپ و شیر مواد شیمیایی
صنعت
صنایع شیمایی
نفت، گاز و پتروشمی
W.Nr.Number
2.4617
UNS Number
N10665
استاندارد
ASTM B333, B335, B564, B619, B622, B626, B366, B462 , B775
چگالی
9.22 g/cm³
محدوده دمای ذوب
1332-1382 °C