آلیاژ P6
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

آلیاژ P6

 آلیاژ P6

P6 یک آلیاژ مغناطیسی، نیمه سخت، داکتیل و پایه کبالت است که قابلیت سخت شدن به روش پیرسختی را دارد. P6 شبیه به آلیاژ های ویکالوی (آلیاژ های کبالت – آهن – وانادیوم)، مزایای کاهش پسماند به میزان بالا و نیروی مغناطیسی کم را در یک ماده قرار می دهد. این آلیاژ بالاترین راندمان (اتلاف به ازای واحد نیروی مغناطیسی) را در بین هر ماده شناخته شده ای نشان می دهد. 

توضیحات

آلیاژ P6

P6 به شکل صورت آلیاژ های آهنربایی نیمه سخت و سخت تولید می شود که انعطاف پذیر بوده و می توان آن را را با خمش، کشش، نورد سرد، ماشین کاری و استامپینگ شکل دهی کرد. پس از ساخت و شکل دهی، این آلیاژ نیاز به یک عملیات حرارتی نهایی برای دستیابی به ویژگی های مغناطیسی مورد نظر خواد داشت. آلیاژ P6 یک جایگزین با قابلیت های بسیار برای موادی با وادارندگی بالا به شمار می رود که اگرچه خواص مغناطیسی مورد نیاز برای کاربرد های بی شماری را فراهم می سازند، اما به دلیل شکنندگی آنها ساختن و شکل دهی آنها دشوار است. همچنین، برخی از مواد با وادارندگی بالاتر ممکن است مقاومت در برابر خوردگی ضعیف و پایداری دمایی کمتر از حد مطلوب از خود نشان دهند.

خرید آلیاژ P6

آلیاژ P6 یک آلیاژ آهنربایی دائمی انعطاف پذیر بر پایه کبالت واندیوم و آهن است. این ماده در مصارف الکتریکی و الکترونیکی استفاده می شود. خواص مغناطیسی آن با عملیات مواد نورد سرد بهینه می شود و ماندگاری نسبتاً زیاد و وادارندگی کمی دارد.

مشخصات