هاینس 188
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

هاینس 188

هاینس 188

آلیاژ HAYNES 188 (UNS R30188) یک آلیاژ کبالت – نیکل – کروم – تنگستن است که ویژگی های استحکام عالی در دمای بالا و پایداری بسیار خوب در محیط های اکسید کننده تا دمای 1095 درجه سانتی گراد را دارد.

توضیحات

مقاومت عالی در برابر دمای بالا و مقاومت در برابر محیط

هاینس 188 مقاومت عالی در برابر خوردگی داغ ناشی از رسوبات گوگردی را دارا است. این آلیاژ به آسانی با تکنیک های مرسوم ساخته شده و شکل دهی می گردد و در تولید قطعات ریخته گری استفاده می شود. از دیگر ویژگی های جذاب هاینس 188 می توان به مقاومت عالی در برابر نمک های کلرید مذاب و مقاومت خوب در برابر سولفیداسیون گازی اشاره کرد.

هاینس 188 به راحتی قابل شکل دهی است

آلیاژ HAYNES 188 ویژگی های شکل دهی و جوشکاری خوبی دارد. می توان آن را فورج و یا گرم کاری نمود، مشروط بر اینکه در دمای 1175 درجه سانتیگراد برای مدت کافی برای رسیدن کل قطعه به درجه حرارت مورد نظر نگه داشته شود. به دلیل شکل پذیری خوب آن، عملیات نورد سرد بر روی آلیاژ 188 به راحتی انجام می شود. با این حال هاینس 188 به سرعت دچار کار سختی می‌شود؛ بنابراین ممکن است برای عملیات های پیچیده شکل دهی و ساخت قطعات، عملیات آنیل ملایم و مکرر مورد نیاز باشد. تمام قطعات گرم یا سرد کاری شده باید آنیل شوند و سپس به سرعت سرد شوند تا بهترین تعادل خواص را دریافت کنند. این آلیاژ را می توان به دو روش جوش دستی و اتوماتیک جوش داد. از جمله روش های جوش مناسب برای هاینس 188 شامل جوش تیگ (TIG)، میگ (MIG)، جوش پرتو الکترونی و جوشکاری مقاومتی می باشند. بطور کلی هاینس 188 از ویژگی های جوشکاری خوبی برخوردار است. این آلیاژ زمانی که شکل دهی داده شده باشد، در حالت انحلالی عرضه می شود. این آلیاژ معمولاً در دمای 1163-1191 درجه سانتیگراد تحت عملیات حرارتی انحلالی قرار می گیرد و برای بدست آوردن خواص بهینه به سرعت خنک می شود یا با آب کوئنچ می شود. آنیل کردن در دما های کمتر از دمای عملیات حرارتی انحلالی، مقداری رسوب کاربید در آلیاژ 188 ایجاد می کند که ممکن است بر خواص آلیاژ تأثیر بگذارد.

مصارف هاینس 188

آلیاژ HAYNES 188 دارای مجموعه ای از خواص مختلف است که آن را برای مصارف قطعات ساخته شده در صنعت هوافضا مناسب می کند. هاینس 188 به طور گسترده در موتورهای توربین گازی بکار رفته و همچنین در محفظه های احتراق، کانال های انتقال و اجزای پس سوز استفاده می شود.

مشخصات
عنوان کالا
هاینس 188
صنعت
نیروگاهی
هوافضا
چگالی
8.9 گرم بر سانتی متر مکعب
محدوده دمای ذوب
1330°C