آلیاژ تیتانیوم

آلیاژ های تیتانیوم مجموعه‌ ای از آلیاژ هستند که حاوی تیتانیوم به عنوان عنصر اصلی خود می باشند. این آلیاژ ها به دلیل ویژگی‌ هایی مانند مقاومت بالا در برابر خوردگی، سبکی، مقاومت در برابر دما و خستگی و قابلیت شکل‌ دهی بالا، در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

یکی از معروف‌ ترین آلیاژ های تیتانیوم آلیاژ Ti-6Al-4V است که شامل تیتانیوم، آلومینیوم و وانادیوم می‌ باشد. این آلیاژ دارای مقاومت بالا در برابر خستگی، مقاومت در برابر خوردگی و وزن سبک است. از آلیاژ Ti-6Al-4V در صنایع هوا و فضا، صنعت هوایی، صنایع دریایی، پزشکی و اسپرت استفاده می‌ شود.

تیتانیوم گرید 1
تیتانیوم گرید 1
یکی از باکیفیت ترین آلیاژهای موجود در بازار ایران و جهان تیتانیوم گرید 1 است. این ماده اولیه خلوصی نزدیک به 96 درصد دارد.
تیتانیوم گرید 2
تیتانیوم گرید 2
اگر بخواهیم در میان آلیاژهای تیتانیوم به اقتصادی ترین و مقرون به صرفه ترین آلیاژ تیتانیوم اشاره کنیم؛ گزینه تیتانیوم گرید 2 بهترین انتخاب است. شکل پریری سرد این آلیاژقابلیت جوشکاری بسیار خوب، استحکام مکانیکی مناسب و البته مقاومت به خودگی بالای تیتانیوم رده 2 از مزایای عمده این محصول است.
تیتانیوم گرید 3
تیتانیوم گرید 3 در میان رده های یک و دو از استحکام مکانیکی بالاتری برخوردار می باشد. این آلیاژ در صنایع پرشکی، دریایی، شیمیایی و دارویی، نفت، گاز و پتروشیمی، نیروگاهی و هوافضا کاربرهای بسیاری دارد.
برای اطلاع بیشتر از جزییات و قیمت تیتانیوم گرید 3 روی دکمه رو برو کلیک کنید
تیتانیوم گرید 4
تیتانیوم گرید 4
اگر میخواهید بدانید در میان تمام تیتانیومهای گرید بالا و با خلوص فراوان کدام تیتانیوم از استحکام برتری برخوردار است باید به تیتانیوم گرید 4 اشاره کنیم. تیتانیوم گرید 4 نه تنها از استحکام و مقاومت مکانیکی بالایی برخوردار است بلکه نسیت به خوردگی، محیطهای اسیدی و بازی مقاومت بالایی دارد و از شکل پذیری خوبی نیز برخوردار است.
تیتانیوم گرید 23
تیتانیوم گرید 23
تیتانیوم گرید 23 یک آلیاژ تیتانیوم بوده و طی عملیاتی آن را فرم داده و به شکل دلخواه در می آورند. در بین تیتانیوم های شکل داده شده، تیتانیوم گرید 23 چگالی نسبتاً کمی دارد. علاوه بر این، از ظرفیت حرارتی نسبتاً بالا و دمای ذوب نسبتاً پایینی برخوردار ایت.
تیتانیوم گرید 12
تیتانیوم گرید 12
تیتانیوم زمانی که با سایر عناصر شیمیایی مانند مولیبدن، آلومینیوم، نیکل و زیرکنیوم مخلوط شود، گستره وسیعی از آلیاژ های تیتانیوم را تولید می کند.
تیتانیوم گرید 11
تیتانیوم گرید 11
تیتانیوم گرید 11 (UNS R52550/3.7225) به دلیل داشتن ویژگی هایی از جمله شکل پذیری مطلوب، قابلیت فرمینگ سرد، استحکام، مقاومت در برابر سایش و جوش پذیری عالی شناخته شده است.
تیتانیوم گرید 7
تیتانیوم گرید 7
تیتانیوم گرید 7 یک آلیاژ تیتانیوم فاز آلفا بوده که مقاوم در برابر خوردگی می باشد و خواص مکانیکی مشابه با گرید های خالص تیتانیوم دارد. برای بهبود مقاومت تیتانیوم گرید 7 در برابر خوردگی، به ویژه در اسید های معدنی و آب نمک قوی، کمی پالادیوم به ترکیبات آن اضافه می کنند. 
تیتانیوم گرید 5
تیتانیوم گرید 5
این آلیاژ  فاز آلفا – بتا یکی از پر استفاده ترین گرید های تیتانیوم می باشد. تیتانیوم گرید 5 دارای خواص کششی خوب در دمای محیط و مقاومت خزشی تا دمای 300 درجه سانتیگراد است.
تیتانیوم گرید 4
خرید تیتانیوم گرید 4
تیتانیوم گرید 4 بیشتر در مصارف هوافضا و فراوری شیمیایی استفاده می شود و مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری فوق العاده ای دارد. به دلیل مقاومت عالی در برابر فرسودگی و خوردگی در آب دریا، تیتانیوم گرید 4 معمولاً برای اجزای دریایی استفاده می شود.
تیتانیوم گرید 3
خرید تیتانیوم گرید 3
تیتانیوم خالص گرید 3 تیتانیوم بدون آلیاژ است که استحکام مکانیکی بالاتری (مقاومت تسلیم معمولی 462 مگاپاسکال) در مقایسه با تیتانیوم خالص گرید 1 و 2 داشته و شکل پذیری متوسط و جوش پذیری عالی دارد. تیتانیوم گرید 3 دارای چگالی 4.51 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد که کمتر از 60 درصد متوسط چگالی آلیاژ های فولادی است.
تیتانیوم گرید 2
قیمت تیتانیوم گرید 2
تیتانیوم گرید 2 یک تیتانیوم فاز آلفای خالص است و به دلیل استحکام متوسط و مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری عالی، پرمصرف ترین آلیاژ تیتانیوم در انواع گوناگونی از محصولات برای خدمات صنعتی است.