فولاد نرم چگونه تولید می شود؟

فولاد نرم به دلیل خواص عالی خود به یک ماده مورد تقاضا در صنایع مختلف تبدیل شده است. فولاد نرم یا Mild Steel قابلیت جوشکاری و ماشین کاری بی نظیری دارد که منجر به افزایش تصاعدی استفاده از آن شده است.

خواندن بقیه مطلب
  1 بازدید
  0 نظر

چه قطعاتی در متالورژی پودر تولید می شود؟

پس از بازگشت آن در اواسط انقلاب صنعتی اول، استفاده از متالورژی پودر به طور پیوسته رشد کرد و به بخش اساسی تولید طیف گسترده ای از قطعات و محصولات تبدیل شد.

خواندن بقیه مطلب
  3 بازدید
  0 نظر

بررسی عوامل تاثیر گذار بر برندگی سگمنت الماسه

سگمنت الماسه برای برش و کار بر روی مواد سخت استفاده می شود. به عنوان مثال در برش سنگ، سگمنت با مشخصات و اندازه مربوط به سنگ بر روی پایه تیغه اصلی جوش داده می شود.

خواندن بقیه مطلب
  3 بازدید
  0 نظر

سگمنت سنگبری الماسه

سگمنت های الماسه یا سگمنت سنگبری قسمت های کاربردی ابزار های الماسه که بوسیله مواد فلزی پیوند و انسجام می یابند، هستند. 

خواندن بقیه مطلب
  3 بازدید
  0 نظر

خواص و کاربرد ورق فولاد ضد سایش

در ساختمان سازی و شکل دهی فلزات، نوع گرید و ترکیبات سازنده ورق استیل مورد استفاده، تاثیر مهمی بر روی نتیجه نهایی می گذارد.

خواندن بقیه مطلب
  9 بازدید
  0 نظر

سخت کاری القایی

سخت کاری القایی روشی برای سخت کردن سریع و گزینشی یک قطعه فلزی (معمولاً فولاد و تعدادی از آلیاژ های نیکل) است. در این روش یک کویل مسی که دارای جریان متناوب زیادی می باشد، در نزدیکی آلیاژ قرار می گیرد.

خواندن بقیه مطلب
  21 بازدید
  0 نظر

فولاد منگنز

فولاد منگنز که با نام های منگالوی (Mangalloy) و فولاد هادفیلد (Hadfield steel) نیز شناخته می شود، آلیاژی از عنصر منگنز (Mn) و فولاد کربنی است.

خواندن بقیه مطلب
  9 بازدید
  0 نظر

مصارف و کاربرد های مونل

مونل خانواده ای از آلیاژ های نیکل - مس است که مقادیر کمی آهن، منگنز، کربن و سیلیکون دارد. آلیاژهای مونل، که از نیکل خالص قوی تر هستند، در برابر خوردگی توسط طیف وسیعی از مواد شیمیایی قوی، از جمله آب شور پر فشار، مقاوم هستند.

خواندن بقیه مطلب
  23 بازدید
  0 نظر

فواید متالورژی پودر

برای بسیاری از تولید کنندگان، مراحل فرایند متالورژی پودر ممکن است اتلاف وقت به نظر برسد، زیرا روش های دیگری نیز در دسترس هستند که کمتر زمان می برند. اگر چه معایبی نیز در رابطه با متالورژی پودر وجود دارد، اما مزایای آن که بیشتر از معایب آن هستند، این فرایند را به یکی از محبوب ترین روش های تولید تبدیل کرده است.

خواندن بقیه مطلب
  36 بازدید
  0 نظر

مصارف فولاد نرم

پرسیدن اینکه فولاد نرم چه استفاده هایی دارد کمی عجیب است، زیرا این ماده تقریباً در هر جایی یافت می شود. این حقیقت درباره فلزی که بسیار همه کاره و مقرون به صرفه بوده و تولید آن هم آسان است، تعجب آور نیست.

خواندن بقیه مطلب
  22 بازدید
  0 نظر

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://modirkharid.com/mag/