اکچویتور چیست

اکچویتور وسیله ای مکانیکی یا الکترومکانیکی است که وظیفه کنترل یا حرکت یک مکانیزم یا سیستم را بر عهده دارد. اکچویتور انواع انرژی مانند الکتریکی، هیدرولیکی، پنوماتیکی و مکانیکی را برای انجام یک کار خاص به حرکت یا نیرو تبدیل می کند.

خواندن بقیه مطلب
  321 بازدید
  0 نظر

اسپیسر بتن، استعلام قیمت

 اسپیسر بتن قطعه کوچک بتنی است که برای قرار دادن میلگرد در محل مناسب با پوشش مناسب استفاده می شود. این میله ها و بلوک های جداکننده برای چسبندگی بهینه بتن ریخته شده مهم هستند.

خواندن بقیه مطلب
  711 بازدید
  0 نظر

فرسودگی سگمنت الماسه

سگمنت الماسه از جمله قطعاتی است که در مصارف سنگبری استفاده فراوانی دارد. یکی از ایرادات سگمنت الماسه، عمر کوتاه آن است. دلیل این امر این است که سگمنت الماسه سریع ساییده و فرسوده می گردد.

خواندن بقیه مطلب
  380 بازدید
  0 نظر

فلکسیبل مسی

مس با وجود رقابت با فلزات و آلیاژ های دیگر همچنان مورد پسند ترین رسانای الکتریکی است و از سیم های مسی در تولید نیرو، انتقال و توزیع آن و ساخت تجهیزات الکتریکی بی شماری استفاده می شود.

خواندن بقیه مطلب
  611 بازدید
  0 نظر

استنلس استیل مارتنزیتی

فولاد زنگ نزن به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر حرارت، استحکام بالا، تمیزی و موارد دیگر شناخته شده است.

خواندن بقیه مطلب
  458 بازدید
  0 نظر

بریزینگ مس به مس

اتصال دهی مس به مس یک فعالیت علمی و دقیق برای بهینه کردن اتصال و بهبود هرچه بیشتر کیفیت قطعات حساس مسی به شمار میرود. بریزینگ مس برخلاف اتصالات سنتی قدیمی بدون آب کردن مس صورت میگیرد و از هیچ گونه فلز مازادی در این روش استفاده نمیشود.

خواندن بقیه مطلب
  544 بازدید
  0 نظر

آیا اینکونل مغناطیسی است؟

آیا اینکونل مغناطیسی است؟ خیر، اینکونل یک آلیاژ غیر مغناطیسی است. اما بسیاری از آلیاژهای Inconel علیرغم اینکه به طور طبیعی مغناطیسی نیستند، دارای خواص مغناطیسی می باشند.

خواندن بقیه مطلب
  384 بازدید
  0 نظر

انواع فرایند متالورژی پودر

انواع روش های متالورژی پودر کدامند؟ متالورژی پودر یک فرآیند تولیدی بوده که در طی آن قطعاتی با ابعاد ظریف و با دقت بالا از طریق فشار دادن فلزات و آلیاژ های پودری در قالبی سفت و سخت تحت فشار شدید تولید می کند. با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، همانند دیگر فرایند های مورد استفاده در صنعت فلز، متالورژی پودر نیز به چند نوع تقسیم می شود و در این مقاله درباره ان...
خواندن بقیه مطلب
  574 بازدید
  0 نظر

انواع سخت کاری سطحی

عملیات حرارتی زمانی استفاده می شود که بخواهیم خواص یک ماده را تغییر دهیم، به خصوص زمانی که ماد مورد نظر فلز باشد. در حوزه متالورژی و در صنایعی که با تولید یا خالص سازی فلزات سرو کار دارند، عملیات حرارتی امری بسیار رایج است.

خواندن بقیه مطلب
  443 بازدید
  0 نظر

فولاد نرم چگونه تولید می شود؟

فولاد نرم به دلیل خواص عالی خود به یک ماده مورد تقاضا در صنایع مختلف تبدیل شده است. فولاد نرم یا Mild Steel قابلیت جوشکاری و ماشین کاری بی نظیری دارد که منجر به افزایش تصاعدی استفاده از آن شده است.

خواندن بقیه مطلب
  360 بازدید
  0 نظر

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://modirkharid.com/mag/