هستلوی X
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
ناموجود

هستلوی X

آلیاژ X، سوپر آلیاژی فوق العاده مقاوم به اکسایش و کاهش بوده و بنابراین برای ساخت کوره های صنعتی که در معرض دمای بالا قرار دارند بسیار مناسب می باشد.

توضیحات

خرید هستلوی X

هستلوی X یک سوپر آلیاژ بر پایه نیکل، کروم، آهن و مولیبدن است که ترکیبی منحصر بفرد از مقاومت به اکسایش، ساخت پذیری (Fabricability) و استحکام در دمای بالا را دارا می باشد. آلیاژ X همچنین مقاومت استثنایی به ترک ناشی از خوردگی تنشی در صنایع پتروشیمی دارد. با قرار گرفتن در دما های 650، 760 و 870 درجه سانتی گراد به مدت 16000 ساعت، هستلوی X به مرور داکتیلیته بهتر از خود نشان خواهد داد.

آلیاژ X، آلیاژ مناسبی برای فورمینگ و جوشکاری می باشد. این آلیاژ را می توان فورج یا گرم کاری کرد، به شرط اینکه به مدت کافی در دمای 1177 C° قرار بگیرد تا بتوان یک قطعه کامل از آن را حرارت داد. داشتن داکتیلیته مناسب باعث می شود تا هستلوی X را بتوان به راحتی نورد سرد کرد. تمام قطعات گرم یا سرد کاری شده از هستلوی X باید آنیل شده و بلافصله سرد شوند تا میان خصوصیات آن تعادل برقرار شود. هستلوی X به روش های مختلفی مانند جوش GTAW، GMAW، SMAW و جوش مقاومتی (RW)، جوشکاری می شود.

قطعات تولید شده هستلوی X در معرض عملیات حرارتی انحلالی قرار داده می شوند و معمولاً اینکار در دمای 1177 درجه سانتی گراد انجام می شود. قطعات داغ شده بلافصله سرد می گردند و قطعات آنیل شده براق در هیدروژن سرد می شوند.

آنیل کردن در دما هایی پایین تر از دمای عملیات حرارتی انحلالی ممکن است داکتیلیته و استحکام آلیاژ را تحت تاثیر قرار دهد.

هستلوی X مصارف گسترده ای در توربین های گازی و در قسمت هایی که احتراق در آنها انجام می گیرد، دارد. هستلوی X برای استفاده در کوره های صنعتی نیز مناسب است زیرا به دلیل مقادیر بالای مولیبدن، مقاومت بالایی در اکسایش، کاهش و محیط های خنثی دارد و تا دمای 1093 درجه سانتی گراد در برابر اکسایش مقاومت از خود نشان می دهد. این آلیاژ همچنین به شکلی گسترده در قسمت های مختلفی از صنایع فرآوری شیمیایی استفاده می شود.

 این آلیاژ به شکل میلگرد هستلوی X، ورق هستلوی X، سیم جوش هستلوی X و مفتول هستلوی X تولید و عرضه می گردد.

مشخصات
عنوان کالا
هستلوی X
مدل
X
مناسب برای
تجهیزات اگزوز توربین
لاینر احتراق
کوره های صنعتی
صنعت
صنایع متالوژی و عملیات حرارتی
صنایع نیروگاهی
W.Nr.Number
2.4665
UNS Number
N06002
استاندارد
ASTM B435, B572, AMS 5536, 5754, 5798
چگالی
8.221g/cm³
محدوده دمای ذوب
1260-1354 °C