مواد اولیه

ماده خام، ماده اولیه که به آن کالای اساسی نیز گفته می شود، ماده ای است که به منظور تولید کالا، محصولات نهایی، انرژی و همچنین مواد واسطه ای که مواد اولیه محصولات نهایی آینده هستند بکار می رود. مواد خام انواع بسیار گوناگونی دارند و در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. آلیاژ ها یکی از انواع مواد اولیه با ارزش به شمار می روند و در صنایعی از جمله نفت و گاز، پتروشیمی، ماشین سازی، هوافضا، دریایی، فرآوری شیمایی، تولید مواد غذایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. آلیاژ خود نیز انواع مختلفی دارد اما آلیاژ های تیتانیوم، نیکل و کبالت بیشترین استفاده را در صنایع گفته شده دارا هستند.

ناموجود
اینکونل 625
اینکونل 625 یک عنصر آلیاژی با مقاومت بسیار بالا به خوردگی و با قابلیت جوش استثنایی است. آلیاژاینکونل 625 بدون نیاز به قرار گرفتن در معرض عملیات حرارتی مقاومت مکانیکی بسیار بالایی دارد
ناموجود
اینکونل 601
اینکونل 601، به دلیل خاصیت ضد خوردگی در صنعت فرآوری شیمیایی بسیار استفاده می گردد. برای ساخت کوره های بکار رفته در عملیات گرمایی نیز از اینکونل 601 که بسیار مقاوم به حرارتی می باشد استفاده می کنند.
ناموجود
اینکونل 718
اینکونل 718، یکی دیگر از آلیاژ های اینکونل است که به ترکیب اصلی آن، یعنی نیکل و کروم، عناصر مولیبدن و نیوبیوم نیز افزوده شده است. به همین دلیل اینکونل 718 نسبت به شکستگی و تنش به مدت طولانی بسیار مقاوم می باشد.
ناموجود
اینکونل 725
در ساخت اینکونل 725 از نیکل، مولیبدن، کروم و تیتانیوم استفاده شده است. اینکونل 725 استحکام بسیار بالایی دارد و به خوردگی های رایج در محیط های خورنده، مانند خوردگی حفره ای و شیاری و همچنین ترک ناشی از خوردگی تنشی مقاوم می باشد.
ناموجود
اینکونل X-750
اینکونل X-750 آلیاژی بسیار عالی برای استحکام در دمای زیاد بوده و نسبت به اکسایش نیز بسیار مقاوم است.
ناموجود
اینکونل 825
اینکونل 825 آلیاژی از خانواده سوپر آلیاژ های اینکونل می باشد و خواص آن، این ماده را مقاوم به خوردگی های حاضر در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مناسب می سازد.
ناموجود
اینکولوی 800
اینکولوی 800، یک آلیاژ نیکل است که کروم، نیکل و آهن به عنوان فلزات پایه آن به شمار می روند و در ترکیبات آن مقادیری از مولیبدن، سیلیکون، مس و نیتروژن بکار رفته است.
ناموجود
اینکولوی 825
در تولید اینکولوی 825 از عناصر نیکل، کروم، مس، آهن، مولیبدن و تیتانیوم استفاده شده و هر کدام این آلیاژ را نسبت به انواع مختلفی از خوردگی مقاوم می کنند. همچنین نیکل، مولیبدن و تیتانیوم به افزایش مقاومت اینکولوی 825 کمک می نمایند.
ناموجود
اینکونل 600
در تولید اینکونل 600 به طور عمده از دو عنصر کروم و نیکل استفاده شده که نیکل به افزایش استحکام آلیاژ و کروم مقاومت آن به انواع خوردگی را افزایش می دهد.
ناموجود
مونل K-500
مونل K-500 مانند مونل 400 خاصیت ضد خوردگی مناسبی داشته اما استحکام آن بسیار بیشتر است. بر خلاف مونل 400، مونل K-500 قابل پیرسختی است و با پیرسختی شدن مقاومت آن به خوردگی تنشی افزایش می یابد.
ناموجود
مونل 400
مونل 400، عضوی از خانواده مونل است و مانند اینکونل، هستلوی، اینکولوی و... یک سوپر آلیاژ محسوب می شود. سوپر آلیاژ ها نسبت به آلیاژ ها خواص مکانیکی بهبود یافته و برتری مانند استحکام بالاتر، مقاومت به حرارت بیشتر و خاصیت ضد خورندگی بهتر را دارا  هستند.
ناموجود
هستلوی C276
هستلوی C276 یکی از پر استفاده ترین آلیاژ های پایه نیکل است و به دلیل مقاومت به خوردگی تنشی، خوردگی حفره ای و خوردگی شیاری، در کنار پایداری در محیط های کاهنده و عوامل اکساینده یکی از بهترین مواد برای استفاده در تجهیزاتی است که در معرض گاز ترش می باشند.