اینکونل 725
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
ناموجود

اینکونل 725

در ساخت اینکونل 725 از نیکل، مولیبدن، کروم و تیتانیوم استفاده شده است. اینکونل 725 استحکام بسیار بالایی دارد و به خوردگی های رایج در محیط های خورنده، مانند خوردگی حفره ای و شیاری و همچنین ترک ناشی از خوردگی تنشی مقاوم می باشد.

توضیحات

خرید اینکونل 725 

نیکل 725 یک آلیاژ نیکل کروم می باشد که مقادیر قابل توجهی از مولیبدن، نیوبیوم و تیتانیوم به آن افزوده شده است. آلیاژ 725 بصورت گرم کاری شده، آنیل شده و پیرسختی نیز تولید و عرضه می گردد. پیرسختی کردن آلیاژ 725 به آن استحکام بسیار بالا، تقریباً دو برابر اینکونل 625 آنیل شده می بخشد. به دلیل اینکه افزایش استحکام از طریق ایجینگ صورت می گیرد و نه سرد کاری، آلیاژ حاصل چقرمگی و شکل پذیری مناسبی را دارا خواهد بود. این ویژگی برای استفاده در ساختار هایی با قسمت های غیر همسان که به روش Cold Working نمی توان استحکام آنها را افزایش داد، بسیار مناسب به شمار می رود.

 خاصیت ضد خوردگی در نیکل 725 بسیار شبیه به اینکونل 625 می باشد؛ بنابراین بکارگیری آن در محیط های بسیار خورنده بسیار بجا است. مقدار نیکل بالای آلیاژ 725 مقاومت به ترک ناشی از خوردگی تنشی را به آن می بخشد. این خاصیت، در کنار مقدار بالای مولیبدن که به آلیاژ خاصیت ضد خوردگی قوی در مقابل موادی چون سولفوریک و فسفریک اسید می دهد، باعث بالا بودن تقاضای این ماده شده است.

همچنین اضافه کردن کروم به آلیاژ 725، آن را از مقاومت به محیط های اکسنده مانند نیتریک اسید و اضافه کردن تیتانیوم باعث جلوگیری از خوردگی بین دانه ای، خوردگی شیاری و خوردگی حفره ای می شود.

ترکیب کلی این عناصر آلیاژی، مقاومت عالی نسبت به شرایط موجود در نفت و گاز ترش، که در آنها کربن دی اکسید، ترکیبات کلرایدی و هیدروژن سولفید وجود دارد، می بخشد. البته این ویژگی ها در استاندارد NACE MR0175، در مصارف گفته شده جوابگو هستند.

مشخصات قابل توجه

  • مناسب برای استفاده در چاه های نفت و گاز ترش که بسیار خورنده هستند، تحت استاندارد NACE MR0175 
  • مقاومت عالی به دامنه وسیعی از مواد خورنده از جمله آب دریا و اسید های صنعتی
  • سخت کاری شده به روش ایجینگ به منظور دستیابی به استحکام بسیار بالا
  • داکتیلیتی (شکل پذیری) و چقرمگی مناسب
  • خاصیت ضد خوردگی خوب نسبت به ترک ناشی از خوردگی تنشی

مصارف

  • تجهیزات درون چاهی در چاه های نفت و گاز از جمله آویز و کانکتور
  • پیچ، بویژه در مصارف دریایی
  • تجهیزات فرآوری شیمیایی
  • همزن و ساق سوپاپ

مشخصات
عنوان کالا
اینکونل 725
مدل
725
مناسب برای
اتصالات با مقاومت مکانیکی بالا
ادوات حفاری
صنعت
صنایع دریایی
نفت، گاز و پتروشمی
هوافضا
UNS Number
N07725
استاندارد
ASTM B805, NACE MR0715
چگالی
8.31 g/cm³
محدوده دمای ذوب
1271 - 1343 °C