هستلوی C276
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
ناموجود

هستلوی C276

هستلوی C276 یکی از پر استفاده ترین آلیاژ های پایه نیکل است و به دلیل مقاومت به خوردگی تنشی، خوردگی حفره ای و خوردگی شیاری، در کنار پایداری در محیط های کاهنده و عوامل اکساینده یکی از بهترین مواد برای استفاده در تجهیزاتی است که در معرض گاز ترش می باشند.

توضیحات

خرید هستلوی C276

هستلوی C276 یک سوپر آلیاژ نیکل – مولیبدن – کروم می باشد که به ترکیبات آن کمی تنگستن نیز افزوده شده است. این آلیاژ به منظور دست یابی به مقاومت به خوردگی بسیار بالا در مجاورت محدوده وسیعی از عوامل مخرب، تولید شده است. مقادیر بالای نیکل و مولیبدن در آلیاژ C276، به آن مقاومت ویژه ای به خوردگی های حفره ای و شیاری در محیط های کاهنده می دهد. اضافه کردن کروم به هستلوی C276 باعث افزایش مقاومت آن به محیط ها و عوامل اکساینده می گردد.

هستلوی C276، یک آلیاژ کربن پایین است، یعنی مقادیر کمی از کربن در تولید آن بکار رفته است. این امر باعث می شود تا این آلیاژ کمتر دچار رسوب کاربید هنگام جوشکاری شود. کمتر شدن رسوبات کاربیدی به حفظ مقاومت به خوردگی در هستلوی C276 می انجامد.

آلیاژ C276 نسبت به تشکیل رسوبات مرز دانه ای در نقاط گرما دیده آن به هنگام جوشکاری نیز پایداری خوبی دارد؛ بنابراین در حالت جوشکاری شده ماده بسیار مناسبی برای استفاده در مصارف فرآوری شیمیایی به شمار می آید.

با اینکه آلیاژ هستلوی چندین گرید دارد، از هستلوی C276 بیشترین استفاده می شود. از این آلیاژ بیشتر برای مصارفی مانند فرآوری شیمیایی، کنترل آلودگی، تولید کاغذ و خمیر کاغذ، پالایش زباله و بازیابی گاز طبیعی ترش استفاده می گردد.

خصوصیات آلیاژ C276

  • مقاومت عالی به خوردگی در محیط های کاهنده
  • مقاومت منحصر بفرد به محلول های نمک اکسید کننده قوی، مانند فریک کلراید (آهن (III) کلرید) یا کوپریک کلراید (مس (III) کلرید)
  • مقادیر نیکل و مولیبدن آن بالا بوده، که به آن استحکام عالی می بخشد و مقاومت هستلوی C276 به محیط های خورنده، خوردگی حفره ای و حوردگی شیاری نیز به همین دلیل است.
  • آلیاژ C276 از نوع کربن پایین بوده و میزان رسوبات کاربید آن هنگام جوشکاری کمتر است؛ بنابراین مقاومت آن به خوردگی کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد.
  • یکی از معدود آلیاژ هایی است که به خوبی در برابر گاز کلر تَر، یون هیپوکلرایت که شکل نمک آن (سدیم هیپوکلرایت) بسیار خورنده است و کلر دی اکسید از خود پایداری نشان می دهد.

مشخصات
عنوان کالا
هستلوی C276
مدل
C276
مناسب برای
تجهیزات در معرض گاز ترش
رآکتورهای مواد شیمیایی
رآکتورهای پتروشیمی
مبدل های حرارتی، اواپراتورها، فیلترها (اسکرابر) و میکسرها
مخازن تحت فشار
پمپ ها و شیرهای مواد شیمیایی
صنعت
صنایع بازیافت
صنایع ساخت کاغذ
صنایع شیمایی
نفت، گاز و پتروشمی
W.Nr.Number
2.4819
UNS Number
N10276
استاندارد
ASTM B564, B574, B575, B619, B622, B626, B366, B462, B775
چگالی
8.89 g/cm³
محدوده دمای ذوب
1325 - 1370 °C