آلیاژ stellite6B
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

آلیاژ stellite 6B

stellite 6B

یک فرایند فورج طولانی مدت در دمای بالا، می تواند یک شمش شکننده را به Stellite 6B سخت و مقاوم در برابر سایش تبدیل می‌کند. نیازی نیست درباره سختی 33 تا 43 این آلیاژ نگران باشید؛ زیرا سطح این ماده دچار تحول گسترده ای می شود که مقاومت به سایش بی نظیری را برای آن ایجاد می کند.

توضیحات

مشخصات استلایت 6B

سختی عالی در دمای بالا

Stellite 6B  سختی و مقاومت خود را در برابر سایش در دمای عملیاتی تا دمای 982 درجه سانتی گراد حفظ می کند و پس از رسیدن به دمای اتاق، خواص مکانیکی کامل خود را بازیابی می کند.

مقاومت در برابر سایش فرسایشی

ساختار شکل دهی شده و کاربید های بزرگ کروم مقاومت سایشی قابل مقایسه با قطعات ریخته گری سخت را خواهند داشت. برخی از قطعات تولیدی از استلایت 6B تا بیش از 30 سال نیز دوام می آورند!

در برابر چسبندگی و گالینگ مقاومت می کند

ضریب اصطکاک کم اجازه می دهد تا تماس لغزشی با فلزات دیگر بدون آسیب در اثر کنده شدن فلز ایجاد شود و Stellite 6B را برای مصارفی که در آن از روان کننده نمی توان استفاده کرد، عالی می کند.

در خوردگی شدید مقاومت می کند

در حالی که سایر مواد برای در امان ماندن از محیط های خورنده خشن موجود در صنایعی مانند حمل و نقل مواد غذایی یا تجهیزات شیمیایی نیاز به مراقبت و نگهداری دارند،Stellite 6B  به راحتی چنین عواملی را پشت سر می گذارد.

انعطاف استلایت 6B هنگام شکل دهی عالی است

ورق‌های Stellite 6B را می‌توان شکل داد و در جای خود جوش داد تا به سرعت نواحی در معرض سایش بالا را با حداقل ورودی گرما بپوشاند.

مشخصات
عنوان کالا
آلیاژ stellite 6B
صنعت
هوافضا
چگالی
8.387 گرم بر سانتی متر مکعب
محدوده دمای ذوب
1265 – 1354 °C
مقاومت کششی نهایی
976 MPa
استحکام تسلیم
638 MPa
حداکثر کشیدگی
6 درصد