صنایع برق

صنایع برق به مجموعه ای از فعالیت های صنعتی گفته می شود که به طراحی، تولید، نصب، عیب یابی و نگهداری تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی مرتبط با انتقال، توزیع و استفاده از انرژی برق می پردازند.

این صنایع در بخش های مختلفی از جامعه از جمله صنعت، تجارت، خدمات و حتی زندگی روزمره کاربرد دارند. صنایع برق به تولید قطعات الکتریکی ساده مانند سیم و کابل تا تولید محصولات پیچیده مانند تجهیزات انتقال و توزیع برق، موتور ها، مبدل های برقی، الکترونیک صنعتی، لامپ های LED و بسیاری موارد دیگر می پردازند.

واشر بی متال
واشر بی متال یکی از قطعات پر مصرف در صنعت برق است. حساسیت تولیدی این محثول به میزان دقیق آلیاژ و نحوه تولید بستگی دارد
اکچویتور
اکچویتور
اکچویتور در صنایع به نام عملگر هم معروف است،
اکچویتور (actuator) یک دستگاه الکترومکانیکی است که با استفاده از برق، انرژی مغناطیسی، انرژی هیدرولیکی یا هوای فشرده، حرکتی را در سیستمی به وجود می‌آورد. به نوعی دیگر، اکچویتور یک دستگاه انتقال انرژی است که به منظور کنترل حرکتی در ماشین‌آلات و سیستم‌های مختلف، به کار می‌رو
تماس سریع : 09138394929
ناموجود
کانکتور فلکسیبل مسی
کانکتور فلکسیبل مسی
طراحی و تولید کانکتور فلکسیبل مسی برای عملکرد و مقاومت آن حائز اهمیت است. برای دستیابی به خصوصیات مورد نظر، از روش‌های مهندسی پیشرفته شامل برش دقیق، پانچ زدن، خم کاری و استکینگ (Stacking) استفاده می‌شود.
فویل لمینت شده مسی
فویل لمینت شده مسی
مس دارای رسانایی حرارتی خوبی نیز می باشد؛ به این معنا که می تواند به طور حرارت ناشی از عبور جریان الکتریکی از رسانه ها را پراکنده ساخته و به اطراف انتقال دهد. در پروژه هایی که تجهیزات الکتریکی ممکن است حرارت زیادی تولید کنند، مانند ترانسفورماتور یا مدار شکن ها، فویل لمینت شده مسی در پراکنده ساختن این حرارت به کار می روند و از گرم شدن بیش از حد سیستم جلوگیری می کنند و همچنین ایمنی سیستم را افزایش می دهند.
شانت فلکسیبل مسی
شانت فلکسیبل مسی
ساختار شانت فلکسیبل مسی می تواند در کاهش تداخل الکترومغناطیسی (EMI) و تداخل فرکانس رادیویی (RFI) در تجهیزات الکترونیک حساس کمک کند. این مسئله به ویژه در برنامه هایی که نیاز به سیگنال های الکتریکی دقیق و کم نویز دارند، اهمیت ویژه ای دارد. مس ماده ای مقاوم در برابر زنگ زدگی می باشد و باعث می شود که شانت فلکسیبل مسی گزینه مناسبی برای استفاده در محیط های صنعتی و الکتریکی باشد. مس در مقابل مواد اسیدی و رطوبت نسبت به فلزات دیگر، کمتر و دیرتر دچار تجزیه و پوسیدگی می گردد.
کانکتور مسی فلکسیبل
کانکتور مسی فلکسیبل
فرایند های انجام شده در تولید کانکتور مسی فلکسیبل باعث شده است تا این قطعه در کاهش تداخل الکترومغناطیسی (EMI) و تداخل فرکانس رادیویی (RFI) به خوبی و به طور موثر عمل کند. این مسئله به ویژه در زمانی که نیاز باشد تا سیگنال ها بدون نویز و اختلال منتقل شوند، بیشتر به چشم می آید. مس فلزی پایدار در برابر زنگ زدگی بوده و باعث می گردد که کانکتور مسی فلکسیبل گزینه مناسبی برای استفاده در محیط های صنعتی و الکتریکی به شمار رود. مس در برابر ترکیبات اسیدی و رطوبت نسبت به فلزات دیگر، کمتر و دیرتر دچار تجزیه و پوسیدگی می شود.
شانت مسی فلکسیبل
شانت مسی فلکسیبل
شانت مسی فلکسیبل به طور گسترده در الکترونیک برای برقراری اتصالات برقی ایمن بین اجزاء استفاده می شود. در پروژه هایی که با فرکانس بالا رو به رو باشیم، مانند مدارهای فرکانس رادیویی (RF) و مایکروویو، مقاومت کم و رسانایی بالای کانکتورهای مسی برای بدون نقض بودن سیگنال و افزایش کارآیی بسیار حیاتی هستند. در سیستم های لوله کشی و مایعات، اغلب از شانت مسی فلکسیبل به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی و توانایی مقاومتدر برابر جریان زیاد مایعات استفاده می شود. این امر می تواند منجر به افزایش انتقال انرژی در سیستم های گرمایشی و سرمایشی شود و همچنین هزینه های نگهداری را نیز کاهش دهد.
کانکتور لمینت شده مسی
کانکتور لمینت شده مسی
کانکتور مسی لمینت شده از لایه هایی از ورق مسی تشکیل شده است که به یکدیگر جوش خورده اند. مس یک ماده عالی برای انتقال جریان الکتریکی است و کانکتور ها در انواع گوناگون برای انتقال کارآمد جریان الکتریکی بین اجزای مختلف یک سیستم الکتریکی طراحی و تولید گردیده اند. طراحی لایه ای این نوع کانکتور به افزایش هدایت جریان و کاهش مقاومت کمک می کند. کانکتور مسی لمینت شده اغلب برای توزیع برق در تابلو برق، تجهیزات کلید زنی، ترانسفورماتور و تجهیزات دیگر استفاده می شود. آنها وسیله ای معتبر و کارآمد برای اتصال چندین رسانه الکتریکی مانند کابل، سیم و میله، فراهم می کنند تا برق به طور یکنواخت و بدون افت انرژی به جریان بیافتد.
شانت منعطف مسی
شانت منعطف مسی
 شانت منعطف مسی در صنعت الکترونیک نیز به شکل گسترده ای برای برقراری اتصالات الکتریکی ایمن بین اجزاء بکار می رود. در مصارفی که فرکانس بالا در سیستم حاضر است، مانند مدارهای فرکانس رادیویی (RF) و مایکروویو، مقاومت پایین و رسانایی بالای شانت منعطف مسی برای سیگنال بدون نقض و افزایش کارآیی بسیار حائز اهمیت می باشد. در سیستم های لوله کشی و مایعات، اغلب از شانت منعطف مسی به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی و توانایی پایداری در برابر جریان زیاد مایعات استفاده می گردد. این امر می تواند منجر به افزایش انتقال انرژی در سیستم های گرمایشی و سرمایشی شده و همچنین هزینه های نگهداری را نیز پایین می آورد.
کانکتور منعطف مسی
کانکتور منعطف مسی
 کانکتور منعطف مسی معمولاً در پروژه هایی چون پنل های توزیع نیرو، تامین برق ماشین آلات صنعتی، انتقال انرژی از سیستم های انرژی تجدید پذیر و خودرو های الکتریکی بکار می رود. کانکتور منعطف مسی به منظور تحمل جریان برق بالا و همچنین انتقال حرارت به طور موثر ساخته شده که این ویژگی ها آنها را به انتخاب مناسبی برای عملکرد ایمن و تاسیسات برق تبدیل می کند.
کانکتور مسی منعطف
کانکتور مسی منعطف
کانکتور مسی منعطف به طور معمول در مصارف مختلفی مانند پنل های توزیع قدرت، ماشین آلات صنعتی، سیستم های انرژی تجدید پذیر و خودرو های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. کانکتور مسی منعطف به طور طبیعی برای تحمل جریان بالا و همچنین انتقال حرارت به طور موثر طراحی شده اند که این خصوصیات آنها را به انتخاب قابل اعتمادی برای عملکرد ایمن و کارآمد سیستم های الکتریکی تبدیل کرده است.
شانت مسی منعطف
شانت مسی منعطف
شانت مسی منعطف یکی از اجزای ضروری در سیستم های الکتریکی و تاسیسات برق است. این نوار های رسانا عمدتاً از مس با خلوص بالا ساخته می شوند و به همین دلیل توانایی عالی در انتقال الکتریسیته داشته و خواص حرارتی چشم گیری را نیز دارا هستند. شانت مسی منعطف نقش اساسی در توزیع جریان الکتریکی به طور کارآمد در داخل یک مدار یا پنل الکتریکی ایفا می کند و به کاهش ولتاژ و تضمین توزیع یکنواخت قدرت کمک می کند.